Dlaczego potrzebujesz SEO?

Dlaczego potrzebujesz SEO to pytanie, które zadaje sobie wiele osób na początku przygody z prowadzeniem swojej witryny internetowej. Czym tak na prawdę jest SEO? Jest ono nauką konfigurowania danych elementów WWW, aby osiągnąć najlepsze osiągalne rezultaty w rankingu wyszukiwarki internetowej.

Prostym przykładem z życia wziętym jest sytuacja, gdy szukasz kogoś spośród tłumu osób na stadionie piłkarskim. Czy jesteś w stanie rozpoznać znajomego? Nie! W takim skupisku ludzi bardzo trudno kogokolwiek rozpoznać. I tym właśnie jest optymalizacja SEO. Umożliwia nam ona rozpoznać i wyszukać stronę internetową w gąszczu setek tysięcy witryn.

Teraz załóżmy, że do poszukiwanej przez nas wyżej osoby założymy hipotetycznie, że połowa osób na stadionie ma założone koszulki czerwone a druga połowa białe. W tym momencie do przeszukania masz już tylko połowę ludzi z tego tłumu. Można by tak dalej selekcjonować ludzi i zawężać pole wyszukiwania aż do momentu w którym stanie się ona wystarczająco mała, aby nasza zguba się znalazła.

Żeby twoja strona internetowa została zauważona musi posiadać pewne elementy składowe, które ją wyróżnią. Tu rodzi się odpowiedź, dlaczego potrzebujesz optymalizacji SEO. Rezultatem przynoszącym korzyść nie będzie widoczność witryny na dziesiątej stronie w wynikach wyszukiwania. Twoja strona musi się znaleźć odpowiednio wysoko, aby została dostrzeżona. Najlepszy i najbardziej pożądanym rezultat stanowią pierwsze trzy pozycje na pierwszej stronie google. Witryny, które znajdują się na pierwszej stronie google są najczęściej odwiedzane co przekłada się na wzrost przychodów ze sprzedaży i kluczowy cel optymalizacji SEO.

Poniżej prezentujemy kryteria, jakie musi spełniać Twoja strona, aby osiągnęła wysoką pozycję w katalogu:

  1. popularność strony
  2. tekst linków
  3. kontekst linków
  4. linki tematyczne
  5. znaczniki tytułu
  6. słowa kluczowe
  7. język strony
  8. treść
  9. dojrzałość witryny

SEO to ciągły proces polegający na stałej optymalizacji i poprawianiu wszystkich powyższych kryteriów. Istnieją również setki innych kryteriów optymalizacji SEO. Nie stosując się do nich to tak jakbyś otworzył sklep i nie umieścił w nim szyldu.

Po więcej informacji związanych z pozycjonowaniem stron zapraszamy na naszą stronę z usługami SEO:
http://pijarsupport.pl/pozycjonowanie-stron/

Zapraszamy również na nasz fanpage:
https://www.facebook.com/pijarsupport/

 

 

 

Leave a reply